V sobotu 19. září 2015 se uskutečnil již 7. ročník MTB Cross country v Uherském Hradišti. O konání akce vím již  několik let, ale až včera jsem se rozhodl na letošní ročník zaregistrovat s tím, že za pokusnou jízdu nic nedám. Hned ráno proběhla registrace a v poledne jsem vyrazil na kole z Míkovic směr fotbalový stadion, kde bylo zázemí celé akce.

Od začátku jsem svou účast považoval za “pokus s nejasným výsledkem”. Musím říct, že trať byla precizně připravená a pro nezkušeného jezdce, jako jsem já, i hodně složitá a členitá. Nicméně jsem ji projel a musím říct, že odměnou mi je skvělý pocit a i úleva, že jsem se na trati nezranil.

Když jsem si před dvěmi lety kupoval MTB kolo, bylo to právě kvůli takovém adrenalinu, jaký jsem dnes zažil. Strmé sjezdy, kopečky, výjezdy, drive, smyky. Na to jsem se těšil. Děkuji tímto MTBIKERS za perfektní přípravu tratě a organizaci. Po dokončení posledního elitního závodu proběhlo od 16 hod. v areálu sportoviště  slavnostní předání cen vítězům jednotlivých závodů, kterého jsem se rád ujal, a společně s panem Jozefem Šikem z MTBIKERS jsme vítězům srdečně pogratulovali a jednotlivé ceny předali. Celý závodní den uváděl pan David Vacke.

S rodinou jsme si to v příjemném počasí babího léta užili a už teď se těšíme, že příští rok rozšíříme řady závodníků i v dětských kategoriích.

Díky moc a za rok u VIII. ročníku se sejdeme! Ahoj!