Piráti ve čtvrtek 20. března 2020 spustili informační web, na kterém uživatelé naleznou přehledný rozcestník důležitých kontaktů a webů a zároveň návrhy Pirátů k zastavení šíření epidemie nemoci COVID-19 a zmírnění jejích následků. Internetová stránka poskytuje přehledné návrhy směřované na oblast dostupnosti zdravotnického materiálu, zásobování lékáren a nemocnic, ekonomických úlev pro zasažené skupiny občanů nebo řešení sociálních dopadů na dotčené občany.

Kolegyně Olga shrnuje některé konkrétní kroky. „Již na začátku týdne jsme přišli s návrhy, které jsme konzultovali se členy vlády. O sociálních otázkách jsem jednala s ministryni práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, s ministrem Karlem Havlíčkem jsme jednali o ekonomických opatřeních. Veškeré naše návrhy, včetně těch, které vláda již slíbila realizovat, jsou na našich stránkách. Kromě toho jsme zveřejnili množství kontaktů na informační telefonní linky, informační weby ministerstev, médií nebo organizací a také kontakty na místa, která poskytují dobrovolnickou pomoc. Součástí webu jsou i praktické rady, například instruktážní video k výrobě roušky“.

Kontakty i navrhovaná řešení budou Piráti průběžně doplňovat. Již dříve Piráti zveřejnili návod jak omezit šíření koronaviru a manuál pro seniory jak zůstat fit.

Co na webu najdete?

  • Aktuální situaci a přehled přijatých opatření
  • rozcestník důležitých telefonních čísel a informačních webů
  • naše řešení – návrhy z pirátské dílny, jak by podle našeho názoru věci měly nebo mohly fungovat během krizového řízení státu
  • aktuality – zprávy o tom, co podnikáme, a co se daří realizovat

Link na web: koronavirus.pirati.cz