V září jsme ve Zlínském kraji oficiálně zahájili kampaň do krajských voleb. Náš TOUR bus brázdil malebná města našeho regionu s lídryní a kolegyní Hanou Ančincovou a dalšími kandidáty.  Hanka naši kampaň komentuje: „Jsem ráda, jak nás lidé vítali a jak nás podporují, věřím, že nám u voleb dají šanci změnit budoucnost.” Kromě voleb do krajů se ale letos konají i volby senátorské. Jelikož jsme sami žádného kandidáta nepostavili, dostal od nás po zvážení a diskusi podporu pan MUDr. Petr Sládek.

 

 

Pana MUDr. Petra Sládka jsem podpořil, protože…

Kvalitní spolupráce s dalšími kolegy je pro mne, jakožto politika, základním předpokladem k efektivnímu rozvoji našeho malebného regionu.  S panem Sládkem jsem se osobně sešel a přes hodinu jsme si povídali o tom, jak vnímá region on, čeho by chtěl jako senátor dosáhnout, co by chtěl zlepšit  atd. V mnohém jsem s ním cítil souhru a předpokládám, že naše spolupráce poslance a senátora by pro náš region byla přínosná. Vnímám ho jako člověka, který umí naslouchat lidem, který o věcech přemýšlí s rozvahou a v širších souvislostech. Veškeré kroky má předem domyšlené tak, aby ve výsledku zafungovaly. 

Setkal jsem se již s mnoha politiky napříč politickým spektrem, ale snad nikdy jsem neviděl takový zápal pro to, aby se věci posunuly tím správným směrem.  Je jasné, že pan Sládek se zajímá především o oblast zdravotnictví a já si myslím, že (nejen)v této oblasti by mohl být velkým přínosem.  Z politiky se dle mého názoru vytrácí politická pokora a snaha o vzájemné pochopení. Vidíme neustálé osočování, dohady apod., nicméně v tom není pro občana nic přínosného. Věřím, že by pan Sládek vnesl do politiky i tyto důležité hodnoty. Proto získal moji podporu a rovněž podporu naší krajské organizace.

 

Na jeho blogu se dočtete, proč vstupuje do politiky

Jak uvedl dvaapadesátiletý kandidát ve svých prezentačních materiálech, v horní komoře Parlamentu by chtěl ovlivňovat tvorbu zákonů tak, aby nám všem byly ku prospěchu a nekomplikovaly život. V případě zvolení má tři priority: zdravotnictví, sociální péči a udržení zaměstnanosti. Petr Sládek se narodil v Uh. Hradišti, kde také v 90. letech začal na ORL oddělení, kde později působil jako zástupce primáře. Po krátké pauze, během které si otevřel vlastní ambulanci, se do nemocnice v roce 2013 vrátili na pozici ředitele, kde je doposud. Chvíli také působil v zastupitelstvu Uh. Hradiště.

 

 

 

Cituji: “Nikdy jsem do vrcholné politiky jít nechtěl, ale obava z dalšího vývoje v naší republice (nejen ve zdravotnictví) mě přesvědčila změnit názor. Jako praktik vidím, že o podstatných věcech často rozhodují lidé, kteří dané problematice nerozumí nebo jsou jejich rozhodnutí motivována politicky či s ohledem na osobní prospěch. Proto jsem se rozhodl přijmout nabídku ODS kandidovat do Senátu jako nestraník na jejich kandidátce. Chci využít možnost pracovat pro Vás svobodně a s hlubokým vnitřním přesvědčením zkušeného člověka, přicházejícího z praxe. Chci ovlivňovat tvorbu zákonů tak, aby nám všem byly ku prospěchu a nekomplikovaly nám život. V nekompromisním nasazení, v němž pracuji řadu let v rámci vedení nemocnice, chci pokračovat i v Senátu České republiky.” Blog pana MUDr. Petra Sládka najdete zde: https://mudrpetrsladek.cz/

 

Volby do Senátu České republiky proběhnou již zítra a v sobotu 2. a 3. října 2020.