Dovolte mi, abych Vám popřál příjemné prožití svátků vánočních a mnoho pracovních i osobních úspěchů v nadcházejícím roce 2021. Čas letí jako voda, téměř celý rok 2020 máme za sebou. Rok plný práce, cílů, naplnění, ale také mnohých omezení. Zkuste se se svojí rodinou, přáteli a lidmi, které máte rádi, ohlédnout za uplynulým rokem. Rokem, kdy nám do života vtrhla jako vichřice pandemie koronaviru.

Doufám, že ani v roce, který přinesl víc těžkostí, než jsme si před dvanácti měsíci vůbec dokázali představit, se Váš život nezastavil. Dál se v něm odehrávaly zajímavé změny, rodily se nové plány, plnila se rozmanitá přání – Covidu navzdory.

Věřím, že čas, kdy jsme se ocitli zavření doma, jste se stejně jako já snažili nepromarnit, ale k něčemu užitečnému jej využít – k rozjímání, ke čtení, k trávení času s dětmi, k opravám věcí, na které dříve nezbýval čas, či k rozmanitým činnostem na chalupách. Také jste snad nezapomínali na posilování imunity procházkami v lese, kdy jste z něj tu a tam navíc chodili ověšeni taškami napěchovanými odpadky.

Prosím, myslete nejen na sebe, ale rovněž na své okolí, na přírodu!

Že bude následující rok v mnoha ohledech lepší, než ten, se kterým se pomalu loučíme, doufáme všichni. Mnozí z nás si před koncem roku dávají nové cíle a předsevzetí, které v různé míře po další rok dodržují/nedodržují. Známe to všichni. Zhubnu deset kilo, přestanu kouřit, začnu žít zdravěji, překonám strach z výšek a skočím padákem… Je to správné, všichni bychom se měli zamyslet a do nového roku vstoupit s novou motivací. Tou mou je ulehčit přírodě a životnímu prostředí. Budu se řídit mottem:“ Když se postaráme o přírodu, ona se postará o nás“.

Držte se a přeji jen to dobré!
František