O mně

František Elfmark (*1979) Wikipedie link / je pirátský poslanec PSP ČR za Zlínský kraj. Vystudoval obor Počítačové elektronické systémy na soukromé škole v Kunovicích. Dále pak pokračoval ve studiích na VOŠ elektrotechnické v Olomouci, obor Aplikace výpočetní techniky v telekomunikacích, kde získal titul DiS. Kombinovanou formou dostudoval Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, obor Marketingové komunikace. kde ho nejvíce oslovil Branding a PR. Získal titul Bc.

Kromě IT prostředí ho oslovila tvorba grafiky a vše kolem tvorby internetových stránek, které se začal věnovat již při škole. V roce 2001 po ukončení studia nastoupil do rodinné firmy na pozici IT technika  a grafika, kde postupně nacházel nové výzvy a prohluboval své znalosti v oborech grafický design a informační technologie. Cenné zkušenosti nasbíral i v mezilidských vztazích a komunikaci s obchodními partnery firmy a s klienty. Od roku 2011 začal podnikat jako OSVČ v oboru tvorby internetových stránek a grafických prací. Ve stejném roce využil také možnosti nastoupit na hlavní pracovní poměr do propagačního oddělení uherskohradišťského Klubu kultury. Je zde zodpovědný za sazbu a tvorbu grafiky, městského zpravodaje, administraci a správu veškerých internetových stránek.

V komunálních volbách v roce 2014 šel jako lídr místního hnutí do komunálních voleb. Ve volbách hnutí uspělo a stal se uvolněným radním (resorty IT, sociální služby, životní prostředí). Bohužel byl donucen z hnutí kvůli nekalému a direktivnímu jednání předsedy hnutí vystoupit, tak jako většina dnes již bývalých členů a nyní je politicky nezávislý (BEZPP). Po 4 letech opět kandidoval do městského zastupitelstva již za Piráty a stal se opakovaně zastupitelem města. Nyní pracuje jako zastupitel pro město Uherské Hradiště (člen kontrolního výboru). V září roku 2019 se stal členem Pirátů.

Veřejně se angažuje jako zakladatel a jednatel zapsaného spolku Přátelé zpětné vazby z.s. Spolek podporuje začínající a amatérské hudební a umělecké skupiny, umělce, fotografy na Slovácku. Je zakladatelem největšího online “blešáku” na Slovácku – Uháčko.cz 

Politiku se snaží dělat především lidsky, každý názor občana je pro něj důležitý. Svoji energii kromě moderních IT technologií směruje především do životního prostředí (odpadové a oběhové hospodářství, ochrana chráněných druhů zvěře, renovace věcí aj.). Ve volném čase se věnuje rodině, chalupaření, kutilství, čtení knih, fotografování, kreslení a již od 13 let hudbě.

 

NEWSLETTER - Přihlasíš se k odběru článků z mého blogu?

Doba si vyžaduje rychlost. Připoj se do mého mailing listu a budeš dostávat mé nejnovější zprávy přehledně do emalu. Maximálně tři články týdně. Děkuji pěkně!

Úspěšně zapsáno. Děkuji moc!