Obnovený vzhled a zbrusu novou přístavbu dostane mateřská škola v Sadech. Akce, při které město Uherské Hradiště školku zásadním způsobem zrekonstruuje, si vyžádá náklady skoro 14 milionů korun. Stavební práce začnou 23. července a potrvají až do konce února příštího roku. Na hlavní budově mateřské školy bude obnovena celá fasáda, školka dostane také zbrusu nová okna i vstupních dveře. Důležitým prvkem rekonstrukce se stane odstranění vlhkosti zdiva injektáží s ošetřením vnitřního i vnějšího líce zdiva. Zároveň bude zrekonstruováno a rozšířeno hygienické zařízení, výměny se dočká vnitřní kanalizace, elektroinstalace, ústřední topení, plynoinstalace i vodoinstalace.

U budovy mateřské školy jsou v současné době přístavby, které budou odstraněny a nahradí je zcela nová přístavba, jež pro mateřskou školu zajistí technické zázemí  včetně nové venkovní učebny a bezbariérového přístupu do hlavní budovy. Stavba bude dvoupodlažní s ustupujícím druhým podlažím a obě budovy budou spolu provozně propojeny. 

Protože půjde o stavbu trvající 220 dnů, bude provoz školy zřízen v náhradních prostorách a bude fungovat v místním Městském kulturním zařízení.

zdroj: http://www.mesto-uh.cz/materskou-skolu-v-mestske-casti-sady-ceka-zasadni