Na dvou místech v našem malebném městě se děti dočkaly nových a moderních dětských hřišť (DH). Nové hrací prvky najdete na hřišti v ulici Na Splávku v centru města a ve Štěpnicích poblíž bytového domu č. p. 1095. Stav dětských hřišť a sportovišť v Uherském Hradišti mapuje Aktualizace koncepce dětských hřišť a sportovišť, schválená zastupitelstvem města v roce 2016.

Dětská hřiště jsou pro mne jednou z priorit, a proto jsem se snažil dostat do koncepce dětských hřišť sociální prvky, které na mnoha hřištích v Uherském Hradišti chyběly. Nyní jej najdete např. jak na hřišti v Bastionu, Pod Lipkami v Sadech, v Míkovicích tak právě i na DH Na Splávku.

Hřiště ve Štěpnicích přináší zajímavost a jistě i překvapení pro děti – novinkou v Uherském Hradišti je totiž multifunkční plocha, na které děti mohou díky množství prvků uplatnit své nápady a kreativitu a při tom rozvíjet svou pohybovou motoriku. Své další využití najde plocha plná značek a drah rovněž pří jízdě dětí na tříkolkách, koloběžkách či kolech. Povrch je tvořen litou pryží, takže je uživatelsky vysoce přívětivý a zároveň odolný. Na místo přibudou ještě lavičky a odpadkový koš, které stejně jako dětské prvky jsou nedílnou součástí.

Dětské hřiště Na Splávku byste v těchto dnech již nepoznali. Na tomto místě vzniklo funkční, moderní a zároveň pěkné místo pro děti ze samotného centra města. Proměnnou prošla zpevněná plocha, nově zde najdete houpačky, kolotoč a pískoviště. Dominantou tohoto DH je hrad. Ten se hned od uvedení do provozu stal jedním z vůbec nejvíc využívaných herních prvků v Uherském Hradišti, což jen dokazuje, že sociální prvky mají smysl.

Obě hřiště realizovala firma GARTENSTA PLUS s.r.o. / DH Na Splávku stálo 1 213 403,47 bez DPH a DH Štěpnická 1095 stálo 469 675,39 bez DPH. Začátek modernizace DH Štěpnická byl 18. 6. 2018 a skončila 4. 7. 2018 a DH Na Splávku pak byla ukončena a protokolárně předána 11. 7. 2018.

Snad se obě hřiště líbí a stanou se centrem setkávání a také místem odpočinku. Hezké léto.