Pokročili jsme o kousek dál a děti v Jarošově mají u školy nové hřiště. Ke hrám i pro sportování je určeno zmodernizované hřiště, které vzniklo v oplocené zahradě vedle budovy ZŠ a MŠ v Jarošově. Slavnostně bylo otevřeno ve středu 26. září. Já jsem bohužel měl v poslanecké sněmovně výbor pro životní prostředí, kde jsme řešili problematiku erozí a sucha a taky rtuť. Proto jsem se nemohl otevření zúčastnit. I tady jde vidět, že kumulace funkcí je nereálná. Vždy člověk pak někde zákonitě musí chybět.

Zpět k hřišti. Za takřka 3 a půl milionu korun se děti dočkaly víceúčelového hřiště s povrchem z asfaltobetonu, zacvičit si budou moci na workoutovém hřišti, které sestává z hrazd a žebřin, ale připraveno je také hřiště s kolotočem pro menší děti (prvek zajistila škola). Pro akce školy ve venkovním prostoru slouží menší venkovní amfiteátr s pódiem doplněný o dřevěný přístřešek nad zpevněnou plochou z betonové dlažby.

 

Na místě byly provedeny také sadové a terénní úpravy. V průběhu prací došlo na prořez zeleně a vykácení nadbytečných porostů, poté byla zeleň doplněna o novou výsadbu stromů i keřů včetně náhradní výsadby stromů mimo prostor zahrady. Obnovy se dočkal také trávník. Vše doplnily terénní úpravy a nové chodníky ze zámkové dlažby. Dětský park u základní školy v Jarošově vybudovala společnost SVS-CORRECT nákladem 3, 47 milionu korun.